Aparaty ortodontyczne to rodzaj leczenia ortodontycznego stosowany do korekcji zębów stłoczonych, krzywych, wystających, nierównych lub o nieregularnych odstępach.
Poprzez ustawienie zębów w odpowiedniej pozycji, aparaty ortodontyczne pomagają stworzyć atrakcyjniejszy i zdrowszy uśmiech. Leczenie ortodontyczne jest dostępne zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.
Kiedy warto założyć aparat stały na zęby?
Kiedy zęby są krzywe i stłoczone, utrzymanie ich w czystości staje się bardzo trudne. Jeśli szczotkowanie i nitkowanie nie może być wykonane prawidłowo, może dojść do próchnicy zębów, choroby dziąseł i utraty zębów. Niewłaściwy zgryz może zakłócać zdolność prawidłowego żucia i mówienia, a także powodować nadmierne zużycie szkliwa zębów. Może to również powodować wiele problemów zdrowotnych i dolegliwości bólowych.Utrzymując zęby we właściwym ustawieniu i umożliwiając lepszą higienę jamy ustnej, aparaty ortodontyczne nie tylko dbają o estetyczny uśmiech. Pomagają również w utrzymaniu zdrowych zębów, dziąseł i jamy ustnej. Najczęstszym problemem zdrowotnym jamy ustnej skłaniającym pacjentów do leczenia ortodontycznego jest wada zgryzu. Często również mamy nieprawidłowo ustawione bądź krzywe zęby, które można wyrównać nosząc na zębach aparat ortodontyczny stały.Dziecko zazwyczaj dziedziczy odstępy między zębami, wady zgryzu, stłoczenia, niewspółosiowość lub podobne problemy z jamą ustną i szczęką po rodzicach. Jednak te stany mogą być również spowodowane nawykami, takimi jak ssanie kciuka, wypychanie językiem, oddychanie przez usta z powodu alergii lub dużych migdałków, przedwczesna utrata zębów lub uraz. Na ogół problemy zaczynają się pojawiać w wieku sześciu lat lub później, kiedy zaczynają wyrzynać się zęby stałe. Jest to odpowiedni moment, aby rozważyć aparat stały wrocław jest miastem, gdzie możemy skorzystać z leczenia w gabinecie ortodonty. Leczenie ortodontyczne należy rozpocząć w wieku od 8 do 14 lat, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Możemy również zdecydować się na noszenie aparatu ortodontycznego w wieku dorosłym.