Najlepsze sposoby na odchudzanie u mężczyzn!

Rozbudowany mięsień piwny, podwójny podbródek i nadmierna potliwość będąca efektem sporej nadwagi. Niejeden mężczyzna doświadcza wskazanych przypadłości każdego dnia – nie jest to jednak efekt przypadku, lecz wielu lat niewłaściwej diety i braku wymaganej dla danego wieku aktywności fizycznej.

Nadwaga nie pojawia się z dnia na dzień. Choć wiele otyłych osób twierdzi, że świadomość swoich problemów zdrowotnych zyskała dopiero w fazie głębokiej otyłości, to problemy z wagą były długotrwałe i można im było zaradzić nieco wcześniej. Co najważniejsze – nigdy jednak nie jest za późno, by zacząć dbać o własne zdrowie, w tym o wagę.

Odchudzanie u mężczyzn znacznie różni się od odchudzania u kobiet. Choć cel i powód zmian w życiu są te same, to droga do osiągnięcia celu jest nieco inna.

W tym miejscu nie ma dobrych informacji dla mężczyzn – utrata tłuszczu przychodzi znacznie trudniej płci męskiej, która w spalanie zbędnych kilogramów będzie musiała włożyć wiele wysiłku fizycznego.

Potrzeba wytrwałości i motywacji!

Przed rozpoczęciem odchudzania warto wybrać konkretny cel. Nie będzie on końcem naszej pracy, bowiem gdy go osiągniemy, będziemy musieli pielęgnować swoje nawyki, by nie wrócić prędko do starej, złej wagi.

Odchudzanie u mężczyzn należy zacząć od zmiany nawyków żywnościowych. Warto porzucić produkty, które wprowadzają do naszego organizmu wiele pustych kalorii. Są to oczywiście wszelakie słodycze – batoniki, chipsy czy słone przekąski.

Dieta nie ma być jednak koszmarem – jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez słodyczy – po prostu je ograniczmy, nie rezygnując z nich całkowicie. Czas detoksu nie może wzbudzać jedynie negatywnych emocji, bowiem prędko porzucimy dietę.

Warto również ograniczyć piwo, które można zamienić chociażby na mniej kaloryczne wino.

Istotną kwestią są także częstotliwości przyjmowania posiłków – może być ich na przykład pięć dziennie, bylebyśmy przestrzegali odpowiednich porcji i czasu przyjmowania posiłków.

Pora na ruch!

Odchudzanie u mężczyzn nie powinno jednak opierać się wyłącznie na poprawie sposobu żywienia. Przyjmowanie odpowiednich wartości odżywczych oraz porzucenie pustych kalorii rzecz jasna pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, ale nie zagwarantuje dynamicznego i trwałego spalania kalorii a później i tłuszczu.

Ważną kwestią są także regularne ćwiczenia. Jeśli mężczyzna nie ma możliwości uczęszczania na siłownie, warto zmienić codzienne nawyki, narzucając sobie coraz trudniejsze wyzwania.

Minimum 7000 kroków dziennie, spacer do miejsca pracy zamiast jazdy samochodem, a wieczorem pół godziny aktywności, do której nie potrzeba specjalistycznego sprzętu (brzuszki, pompki, pajacyki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here