Zlewozmywaki kuchenne

Remontujesz kuchnię i jesteś na etapie poszukiwań idealnego zlewozmywaka? Obecnie możesz liczyć na naprawdę ogromny wybór surowców, z których może być wykonany zlew kuchenny. Każde tworzywo to nieco inne właściwości dotyczące wytrzymałości, czyszczenia czy też dostępnej palety barw. Sprawdź, jaki rodzaj zlewozmywaka sprawdzi się najlepiej w twoim mieszkaniu.

Granit

Obok granitu nie można przejść obojętnie przede wszystkim ze względu na jego wyjątkową wytrzymałość. Zlewy granitowe od taniezlewozmywaki.pl z pewnością posłużą przez wiele lat i to na dodatek w naprawdę świetnej kondycji. Ten solidny kamień trudno przypadkowo zarysować nożem. Uszkodzenia nie powinno spowodować również upuszczenie ciężkiego garnka podczas mycia. Dla granitowych zlewozmywaków problemem nie są ponadto wysokie i niskie temperatury. Do zalet można śmiało zaliczyć także szeroki wybór kolorów, łatwość czyszczenia i elegancki wygląd.

Stal szlachetna

W dziale ze zlewozmywakami kuchennymi jednym z najczęściej wybieranych surowców nadal jest właśnie stal szlachetna. Taki metal nie rdzewieje, co jest istotne w przypadku ciągłego kontaktu z wodą i wilgocią. Ponadto stalowe zlewy są bardzo wytrzymałe zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na działanie substancji chemicznych zawartych np. w popularnych środkach do czyszczenia. Co więcej, zabrudzenia można z nich dość łatwo i szybko usunąć. Stal jest również bardzo uniwersalnym surowcem, który pasuje właściwie do każdego stylu aranżacji wnętrz. Ponadto wykonane z niej zlewy często są dostępne w przystępnych cenach.

Konglomerat

Ciekawą alternatywą dla naturalnego kamienia może być konglomerat, który jest mieszanką zmielonych kamieni ze specjalną żywicą poliestrową. Dzięki takiemu połączeniu modele konglomeratowe z oferty sklepu online taniezlewozmywaki.pl można kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach, które często są znacznie niższe niż w przypadku np. naturalnego granitu. To jednak niejedyna zaleta takiego rozwiązania. Zlewy konglomeratowe są odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, przebarwienia i szok termiczny. Na dodatek nie są wymagające pod względem utrzymania w czystości.

Szkło

Jeśli w swoich rozważaniach bierzemy pod uwagę zlewozmywak szklany, to musimy wiedzieć, że ze szkła nie jest oczywiście wykonana komora, a jedynie obudowa z ociekaczem. Połączenie szkła w ciekawym kolorze ze stalą bądź granitem może dać naprawdę ciekawy i nowoczesny efekt. Nie należy też obawiać się o kruchość szklanych elementów wykończeniowych, ponieważ do ich produkcji wykorzystuje się solidne szkło hartowane.

Fragranit

Na popularności w ostatnich latach zyskują zlewozmywaki kuchenne wykonane z fragranitu. Taki surowiec z rozdrobnionego granitu i plexiglas, czyli szkła akrylowego będącego tworzywem sztucznym. Fragranitowy zlew wyróżnia się wysoką trwałością i godną uwagi odpornością na czynniki zewnętrzne. Tę ostatnią cechę zawdzięcza właśnie obecności spoiwa akrylowego. Fragranit nie boi się również wysokich temperatur, dobrze znosi też czyszczenie popularnymi detergentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here