świnka morska

Chcesz hodować świnkę morską w domu? Poznaj kilka ciekawostek na temat tego zwierzaka i stwórz mu jak najlepsze warunki. W niniejszym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje. 

Czym jest świnka morska i skąd pochodzi?

Świnka morska, a właściwie kawia domowa to gatunek udomowionego gryzonia, który pochodzi z Ameryki Południowej. Zwierzaki te były wykorzystywane już przez Indian w celach kulinarnych. Na szczęście trafiły również do Europy, gdzie stały się domowymi pupilami i taką funkcję pełnią już od czasów pierwszych odkryć geograficznych. 

Potoczne określenie kawii domowych może być związane z faktem, że zwierzaki sprowadzano na statkach oraz charakterystycznym odgłosem, które nieco przypomina kwiczenie. Zazwyczaj kawia okazuje w ten sposób potrzebę zainteresowania lub sygnalizuje głód, więc nie powinno się zwierzaka ignorować. 

Istnieje kilka ras świnek morskich, a te mogą różnić się rozmiarem, długością sierści i kolorem. To bardzo towarzyskie zwierzęta, więc najlepiej kupić parę.

Jakie warunki powinna mieć świnka morska?

Zwierzak najczęściej mieszka w klatce, lecz przy jej zakupie należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim powinna być solidnie wykonana i stanowić bezpieczne schronienie dla gryzonia. Ponadto dobrze jest wybrać model z otworem, który pozwoli w razie potrzeby dostać się do świnki morskiej i wyjąć ją. Kolejny ważny element to oddzielana kuweta. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie utrzymać higienę wewnątrz. Nie zapominaj również o miseczkach, poidle i ściółce.

Pamiętaj, aby akcesoria dla świnek morskich kupować wyłącznie w polecanych miejscach.  Doskonałym rozwiązaniem może być sklep dla świnek morskich AquaelZOO, który cieszy się bardzo wysoką renomą. W szerokiej i zróżnicowanej ofercie znajdziesz produkty idealnie dopasowane do potrzeb zwierząt. To doskonała wiadomość dla wymagających klientów, którzy zawsze stawiają na najlepsze produkty. Zachęcamy więc do zapoznania się z pełnym asortymentem i wyboru idealnie dopasowanych produktów. 

Co je świnka morska?

Kluczowym aspektem będzie zakup karmy dla świnki morskiej. Przy czym zawsze należy wybierać produkty pierwszorzędnej jakości, a tym samym zapewnić zwierzakowi dobre zdrowie na długie lata. Najlepiej wybrać bezzbożową i wysokobiałkową mieszankę, która wyróżnia się dodatkiem warzyw pełnych witamin i minerałów. Tak odpowiedzialny wybór sprawi, że pupil uniknie wielu schorzeń, które mogą być związane z nieprawidłową dietą. 

Przy podawaniu karmy należy stosować się do wskazówek jej producenta. Równie ważne jest regularne nawodnienie. W razie wątpliwości związanych z dietą pupila warto odwiedzić weterynarza, który udzieli najważniejszych informacji. Pamiętaj, że wiele wysokiej jakości karm z powodzeniem kupisz w sklepie AquaelZOO. Te pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów i wyróżniają się bardzo dobrym składem. Ponadto dostępne są w atrakcyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here