Najmodniejszy kolor włosów na wiosnę

Pogoda pomału coraz bardziej nas rozpieszcza, a przez okna wpadają ciepłe, wiosenne promienie słoneczne. Oznacza to nie tylko pierwsze spacery i łapanie światła przez naszą spragnioną ciepła skórę, ale także zmianę trendów. W modzie, jak wiadomo, jak w pogodzie – kiedy zmienia się pora roku, zmieniają się trendy i pojawiają się nowe propozycje.

Kolor włosów często idzie w parze z obecnie panująca porą roku. Nawet nasze naturalne włosy zmieniają nieco swój odcień w zimie, kiedy słońce nie ma możliwości ich nieco rozjaśnić. Wraz z nadejściem możemy się spodziewać, że nasze naturalne włosy zyskają trochę refleksów. Moda często lubi naśladować naturę, lub ją mocno podkreślać. Dlatego na wiosnę modne będą włosy brąz z refleksami, ale także wszelkiego rodzaju blondy i rudości w ciepłych odcieniach, przez które przebijają nieznacznie jaśniejsze pasma. Im kolor bardziej zbliżony do natury i w ciepłym odcieniu, tym lepiej. Na wiosnę nie eksperymentujemy z wszystkimi kolorami tęczy – zostawmy sobie takie ekstrawagancje na lato, kiedy przychodzi czas festiwali muzycznych.

Jeżeli chodzi o fryzury, wciąż nie wychodzą z mody lekkie, grube fale. Delikatnie podkręcone włosy dodają kobiecości i lekkości, zależnie od stylizacji możemy w takiej fryzurze wyglądać romantycznie lub z pazurem. Dodatkowo zawsze sprawdzą się wysokie upięcia, odsłaniające naszą twarz i pozwalające jej zakosztować trochę wiosennego słońca. Warto zdecydować się na wysoki kok z delikatną nutą nieładu, sprawiając wrażenie, jakby wiosenny wiatr nieznacznie potargał nam włosy. My mamy jednak wszystko pod kontrolą! Równie dobre wrażenie zrobią różnego rodzaju warkocze, zarówno klasyczne francuskie i holenderskie, jak i kłosy oraz wszelkie przekładańce. Delikatnie poluzowane, wypuszczone pasma, dodadzą naszym warkoczom objętości i optycznie sprawią wrażenie, jakbyśmy miały dużo więcej gęstych włosów niż w rzeczywistości.

Na wiosnę warto również postawić na kapelusze. Szczególnie filcowe, grube, z niewielkim rondem, a także fikuśne meloniki, dodadzą szyku i charakteru każdej stylizacji. Można je dobrać do rockowego, nieco bardziej ostrego stylu, ale także do wiosennej, kwiecistej sukienki. Tu można zdecydować się na odważny kolor kapelusza, który przyciągnie uwagę do naszego niebanalnego upięcia włosów.

Wyjątkowym hitem każdej wiosny są płaszcze, w tym sezonie warto postawić na flausz i duże, metalowe guziki. Niezwykle modne są również wszelkiego rodzaju wzory ostatnio popularna panterka wciąż ma swoje miejsce nie tylko na ulicach wielkich miast, ale także i na wybiegach. Warto więc się zdecydować na odważny płaszcz ze wzorem, który przyciągnie spojrzenia. Dodatki należy wtedy dobierać zdecydowanie ostrożniej, mieszanie ze sobą wzorów należy bowiem robić bardzo rozważnie. W końcu nie chcemy sprawiać wrażenia, jakbyśmy wpadły do pudła z ubraniami po babci i włożyły na siebie przypadkowo wszystko, co miałyśmy pod ręką!

Duża biżuteria to też bardzo dobry wybór na wiosnę. Mogą to być klasyczne kolczyki – koła, lub też ciekawsze w kształcie srebrne i złote dodatki. Bardzo długie naszyjniki, również noszone na plecach, z pewnością dodadzą szyku. Kiedy robi się cieplej warto podkreślić wycięte plecy swojej sukienki właśnie takim naszyjnikiem noszonym na plecach. Pozwala to na pokazanie kawałka skóry, która już złapała pierwsze promienie słoneczne, jednocześnie czując się nieco bardziej komfortowo niż odsłaniając cały dekolt lub nogi.

Trendy wciąż się zmieniają, i chociaż warto je śledzić, jeśli chce się być modnym, warto pamiętać, aby zawsze przede wszystkim nosić to, w czym czujemy się najlepiej. W końcu pewność siebie to najlepszy dodatek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here