Pochłaniacze pyłu do paznokci – czyli o profesjonalnym wyposażeniu salonów kosmetycznych

0
784

Zabiegi na paznokciach to obecnie jedna z najczęściej wykonywanych usług kosmetycznych w polskich salonach piękności. Nie powinno więc dziwić, że z roku na rok powiększa się oferta usług dedykowanych właśnie trosce o paznokcie. Rośnie także liczba urządzeń wykorzystywanych w tym celu. Oprócz frezarek, lamp UV, coraz częściej stosuje się także pochłaniacze pyłu. Te pomocne urządzenia pozwalają ograniczyć ilość zanieczyszczeń mogących zaburzyć uzyskany efekt estetyczny. Poniżej skupimy się dokładniej na temacie pochłaniaczy pyłów – podpowiemy jakie rodzaje tych urządzeń znajdziesz oraz na jakie cechy zwrócić uwagę przeglądając dostępny asortyment w sklepach.

Pochłaniacze pyłu do paznokci – dlaczego warto go stosować

Zabiegi wykonywane na paznokciach niemal zawsze obejmują także szlifowanie ich powierzchni. Wówczas, powstaje duża ilość pyłu, który roznosi się w powietrzu, a następnie osadza na pobliskich obiektach. W najgorszym scenariuszu powstający pył może dostać się do żelu lub lakieru, a tym samym – zaburzyć trwałość przygotowywanych paznokci.

By się przed tym ustrzec – należy stosować specjalny kosmetyczny pochłaniacz pyłu do paznokci. Są to urządzenia lekkie i niedużych rozmiarów, które możesz wykorzystywać nie tylko stacjonarnie, w salonie piękności – ale również zabierać z sobą do domów swoich klientek. Pochłaniacze pyłu gwarantują, że niemal wszystkie pyłki i drobinki powstające w czasie zabiegu zostaną pochłonięte. Tym samym, urządzenie to gwarantuje, że stanowisko pracy zostanie utrzymane w czystości.

Jak wyglądają i jak działają pochłaniacze pyłu? Krótki przegląd dostępnych ofert

Wśród dostępnych urządzeń znajdziemy rozmaite wersje pochłaniaczy pyłu. Większość z nich posiada w swojej konstrukcji wentylator oraz ergonomiczną obudowę. Wentylator powinien działać na wysokich obrotach, jednak równie ważny jest poziom hałasu, który emituje. Im cichsze będzie urządzenie, tym większy komfort będzie sprawiać twoim klientom. Obudowa ma najczęściej kształt lekko prostokątny – zwłaszcza gdy mówimy o urządzenia mobilnych.

Ponadto, znajdziemy także pochłaniacze przeznaczone do zabudowy. Wbrew pozorom, urządzenia takie są nie mniej skuteczne – potrafią pochłonąć nawet 99 procent powstających pyłków i innych zanieczyszczeń obecnych w powietrzu.

Ciekawym rozwiązaniem są też pochłaniacze pyłu zamontowane na pantografie. Są to urządzenia, które możemy nakierować dokładnie na miejsce wykonywania zabiegu. Są niezastąpione podczas wykonywania pedicure.

Jeśli zależy ci na wyborze urządzenia, które pozwoli zachować czystość w całym pomieszczeniu – wówczas zwrócić uwagę na siłę, z którą pracuje dane urządzenie. Urządzenia silniejsze to te o mocy 30W lub wyższej. Warto także pamiętać o zakresie pracy urządzenia oraz możliwości jego regulacji. Niektóre spośród dostępnych pochłaniaczy mogą pracować w dwóch lub większej liczbie trybów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here