Zabieg podnoszenia powiek

Medycyna estetyczna jest zbawieniem dla wszystkich osób, które zmagają się z kompleksami, których nie są w stanie zaakceptować. Jest to coś, co pozwala im zacząć kochać siebie i swój wygląd. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne dla zdrowia psychicznego i samopoczucia na co dzień.

Czym jest plastyka powiek?

Niektóre osoby, zmagają się z kompleksem opadających powiek – uważają, że jest to coś, co sprawia, że twarz wygląda starzej oraz smutniej. Jednak i temu medycyna estetyczna może zaradzić – zabieg podnoszenia powiek. Jest to zabieg, który usuwa nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej z górnych oraz dolnych powiek. Plastyka powiek daje efekt liftingu. Dzięki temu twarz wygląda młodziej oraz bardziej promiennie.

Dla kogo jest zabieg podnoszenia powiek?

Oczywiście, dla osób które zmagają się z opadniętymi powiekami. Ale nie są to jedynie osoby, które odziedziczyły to w genach. Z opadającymi powiekami zmagają się również osoby, które w ostatnim czasie diametralnie straciły na wadze. Tłuszcz bowiem, podczas chudnięcia, znika z całego ciała. Również z twarzy oraz powiek. Dotychczas był on wypełnieniem skóry wokół oczu. Teraz jednak, gdy jego ilość uległa zmniejszeniu, ów wypełnienie zniknęło. Skóra nie redukuje się wraz w tkanką tłuszczową, dlatego po schudnięciu, może zacząć opadać. Plastyka powiek jest również dla tych, których dotknęły objawy starzenia się. Bowiem wraz z wiekiem, mięśnie stają się słabsze i nie trzymają już tak dobrze skóry. Również tkanki z biegiem lat produkują mniej elastyny i kolagenu, co wpływa na gęstość skóry.

Na czym polega zabieg podnoszenia powiek?

Zabieg podnoszenia powiek sprowadza się w zasadzie do usunięcia tkanki tłuszczowej z górnych i dolnych powiek oraz nadmiaru skóry. Najczęściej wykorzystywaną w tym celu metodą jest blefaroplastyka. Jest to inwazyjna metoda, którą przeprowadza się z miejscowym znieczuleniem. Polega ona na nacięciu górnej lub dolnej powieki. Metoda ta pozostawia jednak bliznę (w naturalnym załamaniu powieki, więc w miejscu niewidocznym) oraz wiąże się długim okresem rekonwalescencji trwającym około 10 dni. Alternatywne metody są to zabiegi laserem bądź tak zwane „nici”

Zabieg podnoszenia powiek – zalecenia przed i po nim:

– nie powinno zapisywać się na zabieg podnoszenia powiek w okresie okołomiesiączkowym (w trakcie miesiączki oraz 2 dni przed oraz po),
– przez 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować leków, które zaburzają krzepnięcie krwi,
– 14 dni przed zabiegiem oraz 14 dni po, należy wstrzymać się od palenia papierosów,
– na 3 dni przed zabiegiem, nie powinno się spożywać alkoholu,
– w dniu zabiegu nie należy stosować pielęgnacji, która pozostaje na skórze (kremów) oraz wykonywać makijażu,
– dobrze jest przez 14 dni przed zabiegiem przyjmować Rutinoscorbin lub Aescin,
– należy wykonać wszystkie badania, zalecone przez lekarza.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg podnoszenia powiek?

Plastyka powiek powinna odbywać się pod okiem dobrego specjalisty, dlatego warto wybrać sprawdzoną klinikę. Chcąc wykonać sobie zabieg podnoszenia powiek w Poznaniu, najlepszym wyborem będzie klinika Aestetic Clinic. Więcej informacji na ten temat znajduje się na: wrosinski.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here