Tapeta do salonu

Salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jak więc urządzić go tak, aby przyjemnie się w nim zrelaksować i odpocząć? Planujesz zmienić kolor i wystrój ścian i nie wiesz na co się zdecydować?

Kolory wpływają na nastrój

Bez względu na to czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie, kolory, którymi się otaczamy, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jedne kolory uspokajają, wyciszają lub relaksują, inne dodają energii, a jeszcze inne przytłaczają i działają negatywnie na nasz nastrój. Salon z pewnością jest takim pomieszczeniem, w którym dobrze jest stworzyć strefę odpoczynku i relaksu. Część osób najlepiej czuje się w jasnych kolorach. Niektórzy przyzwyczajeni są do malowania na biało wszystkich pomieszczeń, dzięki czemu optycznie powiększają przestrzeń. Trzeba jednak przyznać, że biel nie należy do kolorów, które ocieplają pokój. Niektórzy znaleźli dość proste rozwiązanie na urozmaicenie kolorystyki ścian, a mianowicie przyklejenie ozdobnej tapety na wszystkie ściany albo chociaż na jedną z nich.

Tapeta do salonu

Są tapety specjalnie przeznaczone do dekoracji pojedynczych ścian, a są takie, którymi można wykleić całe pomieszczenie. Niektórzy fascynują się konkretnym stylem i w takim klimacie próbują urządzić swoje cztery kąty. Jednym z niepowtarzalnych gatunków dekoracji ściennych są tapety versace. Można powiedzieć, że moda versace to kwintesencja włoskiego stylu. Dzięki zastosowaniu tego wzoru tapet, wprowadzimy do salonu bogate zdobienia i złocenia, starożytne motywy, roślinne motywy z ornamentami. Ekskluzywna tapeta z szlachetnego materiału, z bogatymi nadrukami, złotymi akcentami, będzie stanowić oryginalną ozdobę. Tego rodzaju luksusowe tapety wytwarzane są na materiałach flizelinowych najwyższej jakości, odpornych na ścieranie, na szorowanie, na światło. Inną stylową kolekcją są tapety casamance. Te francuskie kolekcje tapet również wyróżnia wyjątkowe wzornictwo oraz genialne połączenie różnych kolorów. Projektanci wykorzystują efekt cieniowania i przejść między różnymi kolorami, co sprawia, że decydując się na ten rodzaj tapety w salonie, zaopatrujemy się w prawdziwe dzieło sztuki. Owa tapeta składa się z warstwy flizeliny, która zapewnia ochronę przed marszczeniem, rozciąganiem lub rozrywaniem.

Inne zalety tapet winylowych na flizelinie

Jak już wspomnieliśmy, tapety na flizelinie są odporne na działanie światła, co przyczynia się do tego, że zakup tego rodzaju tapety jest inwestycją na lata, ponieważ kolorystyka nie ulegnie wyblaknięciu. Tapety winylowe na flizelinie są dosyć grube, co jest ogromną zaletą na ścianach z różnymi niedoskonałościami. Dzięki tapecie zostaną one sprytnie zamaskowane. Poza tym jest to tapeta odporna na działanie wilgoci. Jest więc dobrym wyborem nawet do wilgotnych pomieszczeń. Poza tym tapety winylowe na flizelinie usuwa się na sucho, co ułatwia ewentualną zmianę.

Jest wiele wzorów i kolorów tapet. Chodzi o to, żeby wybrać takie kolory ścian lub kolory i wzory tapet, żeby przebywanie w salonie sprawiało nam przyjemność. W końcu relaks po całym dniu ciężkiej pracy w estetycznie urządzonym salonie należy się każdemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here